چهارشنبه ٣٠ مهر ١٣٩٩
بروزرسانی
1399/07/10
جستجوی پیشرفته   جستجوی وب
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 9000 | کل بازدید : 487875 
صفحه اصلي > اخبار 
اخبار > همایش مجازی روز جهانی سالمند با عنوان « نگاهی نو به مساله سالمندی در ایران » برگزار شد
 


 

همایش مجازی روز جهانی سالمند

همایش مجازی روز جهانی سالمند با عنوان « نگاهی نو به مساله سالمندی در ایران » برگزار شد

همایش مجازی روز جهانی سالمند با عنوان « نگاهی نو به مساله سالمندی در ایران » صبح امروز (یکشنبه) به همت انجمن علمی سالمندشناسی و طب سالمندان ایران و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و با حضور جمعی از مدیران، سیاستگذاران و متخصصان حوزه سالمندی برگزار شد.

 

همایش مجازی روز جهانی سالمند با عنوان «نگاهی نو به مساله سالمندی در ایران» صبح امروز (یکشنبه) به همت انجمن علمی سالمندشناسی و طب سالمندان ایران و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و با حضور جمعی از مدیران، سیاستگذاران و متخصصان حوزه سالمندی برگزار شد.

 در این همایش یک روزه مباحثی همچون « خصوصیات کلینیکی و ملاحظات درمانی در سالمندان مبتلا به کووید 19، کووید 19 و بیماران مبتلا به دمانس، کووید 19 و سالمندان مقیم در مراکز نگهداری شبانه روزی سالمندان، سلامت روان سالمندان در ایام شیوع کووید 19، کفایت حقوق بازنشستگان در ایام شیوع کووید 19 » توسط اساتید دانشگاه های علوم پزشکی تهران، ایران و شهیدبهشتی و متخصصان حوزه طب سالمندی ارائه شد.

   براساس این گزارش، پیام دکتر سعید نمکی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در این همایش قرائت شد، ضمن آنکه معاون بهداشتی وزارت بهداشت، رئیس سازمان بهزیستی کشور، رئیس سازمان تامین اجتماعی نیروهای مسلح، مشاور وزیر بهداشت در امور توانبخشی، معاون علمی و فرهنگی سازمان برنامه و بودجه کشور، رئیس اداره سلامت سالمندان وزارت بهداشت و رئیس انجمن علمی سالمندشناسی و طب سالمندان ایران طی سخنان کوتاهی نقطه نظرهای خود در ارتباط با " سالمندی " را بیان کردند.

 اول اکتبر به نام "روز جهانی سالمندان " نامگذاری شده است و شعار امسال سازمان جهانی بهداشت با توجه به همه گیری بیماری کرونا در جهان، « کرونا، فرصتی برای تغییر نگاه به سالمندان » مشخص شده است.

1399/07/13  -  ١٣:٤١ / شماره خبر : ١٧٤١٩ / تعداد نمایش : 39

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
دسترسی سریع

کتابخانه مرکزی
انتشارات دانشگاه
سامانه علم سنجی
کتابخانه دیجیتال
سامانه نوپا 
DSpace

آدرس : اوین بلوار دانشجو، خیابان کودکیار، دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی ،  تلفن های مرکز : 22180154-021

دانشگاه علوم بهزیستی...معاونت تحقیقات و فناوریفرم ارتباطآرشیو اخبارنقشه سایت
Copyright © 2009 U.S.W.R - All rights reserved .University of Social Welfare and Rehabilitation Sciences